Dostępne waluty

WOOCS 2.1.5.4

Dlaczego milusińscy drapią meble?

koty drapiące meble

Każdy kto postanawia do swojego domu zaprosić nowego kociego domownika musi zdawać sobie sprawę, że jest to wyjątkowe zwierzę nie tylko pod względem charakteru ale także wrodzonych zachowań. Posiadanie kota z pewnością będzie miłe ale nie zabraknie również problemów.

Ja tu mieszkam!

Nie musi minąć wiele czasu jak w mieszkaniu pojawią się pierwsze ślady ich obecności. Drapiąc meble manifestują swoją obecność, ponieważ między palcami kota znajdują się gruczoły, odpowiadające za wydzielanie zapachu.

Bo kota trzeba poznać

Pani Kasia, właścicielka trzech wyjątkowych kotów postanowiła podzielić się z nami swoją historią. Każdy ma zupełnie inny charakter i dlatego każdego trzeba zrozumieć. Po kilku latach wspólnego mieszkania wie, że każdy kociak ma swoje ulubione zabawki, ulubione jedzenie, ale też ulubione miejsca do drapania pazurami. W zadziwiający sposób te ulubione miejsca pokrywają się z jej ulubionymi fotelami, kanapami i tapetami. Początkowo problem drapania spędzał jej sen z powiek. Wtedy pojawił się pomysł na odstraszanie kociaków od tych miejsc, jednak wszelkie próby od razu kończyły się fiaskiem. Narodził się w końcu pomysł na wykorzystanie drapaków i ustawienie ich w newralgicznych miejscach. Koty od razu zaciekawiła ich struktura. Już przy pierwszym kontakcie zaczęły wbijać pazurki w porowatą powierzchnię. Pojawiła się nadzieja na rozwiązanie kłopotu.

Dobry drapak tekturowy i po problemie

Historia Pani Kasi pokazuje, że drapak może zażegnać problem w stu procentach. Meble stały się bezpieczne, nerwy ukojone, a koty są niezwykle zadowolone. Wystarczy tylko wybrać drapak, który będzie atrakcyjny dla naszego kota. Jeśli milusiński uwielbia kryjówki ciekawym rozwiązaniem będzie model Cat. Swoim kształtem przypomina kocią głowę, idealnie posłuży jako kryjówka, legowisko a także zabawka. Jeśli kot uwielbia figle z pewnością spodoba mu się Roll, który pełni też funkcję bujaka. Natomiast jeśli kot lubi wygodne leżanki proponujemy mu drapak Sofa.