Dostępne waluty

WOOCS 2.1.5.4

Jak łatwo zabrać kota do weterynarza?

Jeśli masz problem z zabraniem kota do weterynarza, oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój kot był mniej stresujący, w tym właściwy sposób na umieszczenie go w nosidełku.

1. Wybierz odpowiedni rodzaj nosidełka dla kotów
Wybór odpowiedniego nosidełka dla kota jest ważny, aby mieć taki, w którym Twój kot może czuć się bezpiecznie. Jeden, który jest zbyt otwarty, oznacza, że kot jest odsłonięty, a inny, bez wielu punktów wejścia może powodować problemy, gdy nadejdzie czas, aby twój kot wyszedł. Wybierz ten, który:
• Posiada otwory z boku, aby umożliwić cyrkulację powietrza i umożliwić danie przysmaku, ale nie taki, który jest zbyt przezroczysty, aby Twój kot mógł nadal czuć się bezpiecznie.
• Posiada zdejmowaną pokrywkę, co oznacza, że weterynarz może zdjąć górną część i zbadać kota w podstawie nosidełka,

2.Trenuj swojego kota, aby korzystał z nosidełka
To świetny pomysł, aby wyszkolić swojego kota, aby był w nosidełku. Jeśli nie masz na to czasu przed kolejną wizytą weterynarza, nie panikuj. Istnieje kilka wskazówek, jak umieścić kota w nosidełku później w poście.

3.Umieść posłanie kota w nosidełku
Zapach jest bardzo ważny dla kotów. Znakowanie zapachu jest jednym ze sposobów komunikowania się. Kiedy twój kot ociera się o coś głową, odkłada feromony z gruczołów zapachowych na twarzy. Feromony są sygnałami chemicznymi i chociaż wciąż się o nich uczymy, kiedy koty ocierają się o siebie, uważa się, że tworzą zapach grupowy. Możesz również wziąć ręcznik, aby przykryć nosidełko podczas oczekiwania u weterynarza, dzięki czemu jeśli będziesz musiał czekać w poczekalni, inne zwierzęta nie będą widoczne, a Twój kot poczuje się ukryty i bezpieczny.

4.Wytresuj kota do wychodzenia z nosidełka
Pamiętaj, aby upewnić się, że jest to pozytywne doświadczenie. Wybierz czas, kiedy kociak jest podatny na obchodzenie się z nim, bądź z nim bardzo delikatny i włącz pieszczoty w trakcie próby umieszczenia go w transporterze.

5.Dowiedz się, jak zabrać kota do nosidełka

Najlepszym sposobem na podniesienie kota w normalnych okolicznościach jest rozłożenie dłoni pod jego klatką piersiową, a gdy podnosisz, wsunięcie drugiej ręki i przedramię pod jego tylny koniec, aby utrzymać jego ciężar. Następnie przyciągnij go do klatki piersiowej, aby uzyskać większe wsparcie. Trzymanie kota w ten sposób sprawia, że czuje się lepiej. Twój uchwyt powinien być luźny, ale z wystarczającym zdecydowaniem, aby poczuć napięcie.