Dostępne waluty

WOOCS 2.1.5.4

Jak nie zgubić kota?

Większość ludzi myśli o swoich kotach jak o członku rodziny i może łamać serce, gdy kot zaginie. Chociaż istnieje tylko kilka badań najlepszych sposobów na znalezienie zaginionych kotów, dostarczają one niezbędnych informacji, aby pomóc ludziom w poszukiwaniu zagubionego zwierzaka.

Ważne kroki, aby zapobiec zaginięciu:

Przede wszystkim upewnij się, że Twój kot ma mikrochip, tatuaż lub obrożę z metką. Obroża też jest dobrym sposobem.. Łatwiej jest nauczyć koty noszenia obroży, gdy są kociętami, ale dorosłe koty można nauczyć, jak je akceptować.

W niektórych miejscach tatuaże w prawym uchu są używane jako strategia identyfikacji. Identyfikują weterynarza oraz klinikę, która wykonała tatuaż, rok, w którym to zrobiono, oraz zwierzę. Po skontaktowaniu się z kliniką można skontaktować się z właścicielem kota. Tatuaże mogą z czasem stać się trudne do odczytania lub nieczytelne.

Oprócz stałego identyfikowania ważne jest, aby nauczyć kota, aby przyszedł, kiedy zostanie wezwany. Najpierw zdecyduj, jaka będzie ich wskazówka; może to być ich nazwa.

Jeśli przeprowadzasz się do domu i planujesz zapewnić swojemu kotowi dostęp na zewnątrz lub jeśli przyprowadzasz nowego kota do domu, aby z tobą zamieszkać, trzymaj go w domu przez pierwsze 2-3 tygodnie, aż będziesz pewien, że korzystają z nowego domu jest w domu. Strategie wyszukiwania zagubionych kotów