Dostępne waluty

WOOCS 2.1.5.4

Kot odpowiedni dla dziecka

Koty to zwierzęta specyficzne, charakteryzujące się różnorodnością charakterów. Kiedy chcesz wybrać idealnego pupila do swojego domu warto przeanalizować zachowania Twojego dziecka. Zwróć uwagę, czy jest hałaśliwe, bardzo ruchliwe, a także, czy gdy widzi jakieś zwierzątko ma od razu ochotę je przytulać, głaskać i nosić na rękach. Są to istotne cechy, które pomogą Ci wybrać odpowiednią rasę czworonoga, bo przecież chcesz aby zwierzak i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi.

Poznaj charakter

Istnieją koty, które dzięki swojemu usposobieniu i cechom charakteru bardzo dobrze znoszą towarzystwo dzieci. Są łagodne, towarzyskie, lubią przytulanie, nie reagują negatywnie na hałas. Przed zakupem pupila powinno się wczytać w opinie ekspertów, oraz charakterystykę różnych ras. My postanowiliśmy Wam pomóc i przedstawić klika propozycji kotów, którym warto poświęcić trochę uwagi.

Rasy pod lupą

Kot Brytyjski krótkowłosy jest wyjątkowo dobrze nastawiony do ludzi, często opisywany jako spokojny „misiek” kanapowiec. Jest  zrównoważony psychicznie, łatwo aklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Z natury pogodny, radosny, a szczególnie w okresie „dziecięcym” uwielbia się bawić.

Maine Coon – przez wielu uważany jako „psokot” a to dlatego, że ma charakter bardzo podobny do psa. Bardzo lubi towarzystwo ludzi (nie tylko domowników). Bardzo przywiązuje się do właścicieli. Jest pogodny i przyjazny.

Manx podobnie jak Maine Coon to kot o nieco psim charakterze. Przywiązuje się do właścicieli, lubi towarzystwo lecz niezbyt hałaśliwe, więc najlepiej mieszkałoby mu się w domu gdzie dziecko/dzieci nie są bardzo hałaśliwe. Manx to kot bardzo inteligentny – można nauczyć go aportować lub wykonywać różne sztuczki.